Mist

7.SINIF TAKVİYE KURSU

post

7.SINIF TAKVİYE KURSU

Rayemer ile geleceğe hazırlanın. Hem Lise Giriş Sınavı için temelinizi sağlam atın hem de okul derslerinizde başarılı olmak için takviye alın.

RAYEMER, her şeyin başının eğitim olduğu düşüncesiyle girdiği bu serüvende, öğrenciler için mutlu sonlar yazmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. Bu idealini gerçekleştirmek için Maltepe’de kurulan ve alanında donanım sahibi olan uzman bir ekip, 12 kişilik özel ders kalitesinde eğitim verilen butik sınıflar ile yola çıkan RAYEMER, ailelerin ve tabii ki öğrencilerin işbirliğine ihtiyaç duymaktadır. Bilinmelidir ki, 7. sınıf kritik bir dönemdir. Lise Giriş Sınavı öncesi öğrencinin kendini psikolojik olarak sınava hazırlaması ve sınav stresine bağışıklık kazanması için 7. sınıf temelinin sağlam atılması gerekmektedir. Dolayısıyla ihtiyaca cevap verebilecek dershaneler aracılığıyla derslere takviye verilmesi ve öğrencinin nitelikli bir eğitim sürecinden geçmesi gerekmektir. RAYEMER, ekibi ve eğitim strajesiyle bu sürecin yüksek performans ile tamamlanmasını sağlamaktadır. Yeni nesil LGS hazırlık kursu anlayışına sahip olan RAYEMER, yeni nesil konular, yeni nesil soru bankaları ile her yıl kendini yenileyen ve geliştiren eğitim hizmeti sunmaktadır. Maltepe dershanemiz, genç ve dinamik ekibiyle, yeniliğin ve gelişimin peşinde koşan bakış açısıyla çağın gereksinimlerini analiz etmekte ve plan - programını bu doğrultuda tasarlamaktadır. Alanında bilgi sahibi, derin düşünme becerisi olan, pozitif ve motive edici enerjiye sahip, ailelerle iyi bir iletişim kuran, sınıf yönetim becerilerine sahip öğretmenleri ise bu tasarıyı hayata geçirmektedir.


Birebir Ders İmkânı


Her öğrencinin öğrenme hızı bireyseldir. Kimi öğrenciler hızlı öğrenir, kimi öğrenciler ise biraz daha yavaş öğrenir. Ama RAYEMER ile her öğrenci nihayetinde öğrenir. Küçükyalı dershanemiz bunu öğrencilere birebir ders imkânı sunarak sağlamaktadır. Öğrenci eksik kaldığı konuda eğitim danışmanına başvurarak özel ders talep edebilmektedir. Eğitim danışmanı tarafından hazırlanan özel öğrenme planı doğrultusunda öğrenci ders yılı içerisinde konuyu kavramış olacaktır. LGS kursumuz tarafından düzenlenen 12 kişilik butik sınıflar halihazırda birebir ders ortamı da sunmaktadır. Haftalık 7 saatten oluşan ders programı doğrultusunda kursa devamlılık gösteren öğrenci, düzenli ve programlı çalıştığı takdirde başarıya ulaşmaktadır.


Online Ders Desteği


RAYEMER de online ders desteği de sunulmaktadır. Son dönemde yaşanan COVID salgını göstermiştir ki, online ders de eğitim sisteminin önemli bir parçası durumundadır. Olağandışı durumlarda eğitim faaliyetlerinin aksamaması için RAYEMER tarafından online ders desteği sunulmaktadır. Haftalık kurs saatleri doğrultusunda gerçekleştirilen online derslerin de normal LGS eğitim derslerinden verimlilik açısından hiçbir farkı bulunmamakta, eğitim kalitesi yönünden online dersler ile normal dersler benzer özellikler taşımaktadır.


Her Öğrenciye Bir Eğitim Danışmanı


Küçükyalı kursumuzda her bir öğrenci ile bir eğitim danışmanı ilgilenmektedir. Eğitim danışmanlarımızın görevi nedir? Küçükyalı LGS hazırlık ve Küçükyalı üniversite hazırlık sürecinde olan ve yoğun bir maratona girecek öğrencilerin gerek mental gerek bilişsel anlamda desteğe ihtyaçları vardır. Bu noktada eğitim danışmanlarımız devreye girmektedir. Müfredatın geliştirilmesine yardımcı olmak için öğrenme, öğretme ve değerlendirme konusundaki deneyim sahibi olan eğitim danışmanlarımız, öğrenci gelişim dosyaları tutmaktadır. Dönem başından dönem sonuna kadar tutulan öğrenci gelişim dosyaları ile öğrencinin durumu gözlenebilmektedir. Böylece sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanları tuttuğu çizelgeleri her hafta düzenli olarak aileler ile paylaşmakta ve böylece öğrencinin gelişim süreci hem kurs hem aile yönünden desteklenmektedir. Tüm bu çalışmaların karşılığı olarak ilköğretim aşamasında ve ortaöğretim aşamasında verilen sınavlarda alınacaktır. Maltepe’de eğitim veren kursumuzun Maltepe AYT hazırlık ve Maltepe LGS hazırlık sınıfları düzenli takip, sıkı program ve kurum – aile – öğrenci işbirliği anlayışı üzerine kurulmuştur.


Sağlam Temel ile Geleceğe Hazırlık


Binaları ne kadar yüksek inşa etmek isterseniz temelini o kadar derin kazmak zorundasınız. Dünyanın en uzun ömürlü ağacı kökü en derinlere inebilmiş ağaçtır. Anlatmaya çalıştığımız, görünen başarının altında görünmeyen sağlam bir temelin olduğu gerçeğidir. RAYEMER olarak öncelikle bu temeli oluşturmaya çalışıyor ve geleceğin bu temeller üzerinde yükselmesi için gayret sarf ediyoruz. Bu amaçla metabilişsel öğrenme metodundan yararlanıyoruz. Metabiliş öğretimi, bireyin kendi öğrenme ve kavrama süreçlerinin nasıl işlemiş olduğunu anladığında; bu süreçleri denetleyebileceği ve daha nitelikli bir öğrenme için bu süreçleri tekrardan düzenleyerek daha etkili kullanabileceği varsayımına dayananan bir yöntemdir. Yani öğrencinin öğrendiğinin farkına varması ve bu öğrendiklerini yorumlayarak kendi öğrenme tarzını keşfetmesi gerekmektedir. Öğrenmeyi öğrenme olarak kısaca tabir edilen bu metod ile öğrenci analitik düşünme kabileyetleri geliştirmekte ve okuduğunu anlama ve anladığını yorumlama yeteneği kazanmaktadır. Öğrencinin kendi potansiyelini keşfetmesini sağladıktan sonra başarı kaçınılmaz olacaktır. RAYEMER’in sunduğu ücretsiz deneme dersleri sonucu öğrencilerle iletişime geçen eğitim danışmanları öğrencilere gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Küçüyalı deneme kursumuza başvurarak ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca Bostancı deneme kursu arayanlar, yakın lokasyondan dolayı RAYEMER’e başvurabilmektedir. Bostancı kurs arayışında öğrenci ve aileleri de RAYEMER’e davet ediyoruz.


Yüzde 100 Etkili Öğrenme Stratejisi


7. sınıf takviye kursunda uygulanan öğrenme stratejisi alanında uzman zümre öğretmenleri tarafından planlamıştır. Haftalık derslere takviye olması amacıyla öğrencilere verilen her derse özel konu anlatımlı kitaplar ve nitelikli soru bankaları ile yüzde 100 etkili öğrenme sağlanmaktadır. Konu anlatımları ve soru bankaları Lise Giriş Sınavı’nın sistemine uygun olarak hazırlandığı için öğrenciler bu süreçte sınav psikolojisine alışacak ve sınav stresi yaşamayacaktır. Çünkü öğrenciler bildikleri ve alışık oldukları bir sistem üzerinden sınanacaklardır. Bostancı lise ve Bostancı üniversite kursları ile verilen bu strateji öğrencilerin geleceğe emin adımlarla ilerlemesi üzerine kuruludur.


Başarının Anahtarı Disiplinli Çalışma


Rotasını bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Bu anlayıştan yola çıkan RAYEMER, eğitim öğretim faaliyetlerinin plan ve programlarını detaylı bir şekilde yapmakta ve bu programların sürecini ve sonucunu takip etmektedir. Bu sürecin etkili bir şekilde işlemesi için ailenin ve öğrencinin işbirliği esastır. Bundan dolayı kayıtlı öğrencilerimizin ders içinde ve ders dışında kurum kurallarına uyması zorunludur. Kural ve kaidelere uyulduğu takdirde öğrencilerin dersi anlama ve soru çözme performasının arttığı gözlemlenebilecektir. Performansın artması motivasyonu, motivasyon da başarıyı beraberinde getirecektir. RAYEMER olarak başarı kapısı aralayacak en doğru anahtarın disiplinli çalışma olduğuna inanıyoruz. Bu konuda öğrencinin istikrarı ve plan ve programa sadık kalması başat unsurlardandır. Unutulmamalıdır ki, istikrarlı bir şekilde damlayan bir su damlası en sert kayayı zamanla delebilmektedir. Ama aynı kaya disiplinsiz ve istikrarsız bir çalışma sonucu hangi alet kullanılırsa kullanılsın çok zor delinebilir. Tüm bunlar gösteriyor ki, bizi başarıya götürecek olan plansız, programsız olan yoğun çalışma değil, planlı ve programlı olan nitelikli olan istikrarlı ve disiplinli bir çalışmadır. Bu amaç doğrultusunda ders programını düzenleyen verdiği ev testleri ve konularla öğrenilenin pekiştirilmesini sağlayan RAYEMER, başarı odaklı ilerlemekte, öğrenme yüzdesi düşük öğrenci de eğitim danışmanının takibi ile takviye anlatım ve testlerle yüzdesini mükemmele yaklaştırmaktadır.


Ücretsiz Deneme Dersi


RAYEMER, bu olanakları yakından görmek isteyen Maltepe LGS hazırlık kursları ve Maltepe dershaneleri arasından bir tercih yapmak isteyenlere ücretsiz deneme dersi hizmeti sunmakadır. Tüm aileleri ve öğrencileri 7. sınıf kurs başvurusu için eğitim merkezine bekliyoruz.

Küçükyalı Merkez Migros üstünde hizmet veren kursumuza, tüm öğrencileri ve aileleri davet ediyoruz.

  Uzman ders öğretmenleri tarafından 12 kişilik sınıflarda eğitim verilir.

  Kurs Başlama Tarihi: 03.09.2023

  Kurs Bitiş Tarihi: 01.06.2024

  Hafta İçi veya Hafta Sonu

 • Kurs Süresi 39 hafta
 • Haftalık 9 Saat Ders
 • Toplam Ders 330 Saat
 • Zorunlu Etüt 78 Saat
 • Yeni Nesil Matematik Soru Çözümü 78 Saat
 • Birebir Danışmanlık Görüşmesi (Toplam 39 Seans)
 • 12 adet Türkiye Geneli Kurumsal Deneme Sınavı
 • Yazılı Hazılrık Çalışması
 • Öğrenciye Özel PDR Desteği
 • Günlük Öğrenci Takibi
 • Deneme Kazanım Analizi
 • Haftalık Program Takibi
 • Kaynak Kitap Takibi
 • Günlük Yapay Zeka Bildirimleri
 • Denemelerin Çözümleri
 • 5 Adet Öğrenci Motivasyon Semineri
 • 5 Adet Veli Bilgilendirme Semineri

Bize Ulaşın