Mist

Özel Ders

Bire-bir Özel Ders


Eğitim maratonu bebeklikten ilk çocukluğa geçince başlamaktadır. İlkokul ile başlayan bu süreçte kimi öğrenci başarılı kimisi başarısız olmaktadır. Çoğu zaman bu durum öğrencinin zekâ kapasitesi ile ilgili değil, özgüven sorunu ile ilgili olmuştur. Çoklu sınıf ortamlarında kendini ifade edemeyen ve ifade edemediği için kendini keşfedemeyen öğrenci için öğrenilmiş çaresizlik durumu ortaya çıkmaktadır. Bu durum en iyi yavru fil metaforu ile açıklanabilmektedir. Filler henüz yavru iken bacaklarına kalın bir ip bağlanmakta ve yavru fil bu ipi koparamadığı için bir süre sonra mücadele etmeyi bırakmaktadır. Fil büyüdükçe ip onun gücü karşısında zayıf kalmaktadır. Ama bu süreçte zayıflayan yalnızca ip değil filin iradesi de olmaktadır. Devasa fillerin küçük bir ipe bağlanıp hareket etmediğini görürüz, işte bu durum fillerin girdiği öğrenilmiş çaresizlik durumudur.RAYEMER ile ipleri koparıyoruz. Öğrenciye önce başarı duygusunu tattırmak amacıyla özgüven kazandırıyoruz. Öğrenci koçları ve eğitim danışmanları rehberliğinde, alanında uzman öğretmenlerle birlikte öğrencinin eksiklerini ve anlama kabiliyetini baz alan bir ders çalışma programı hazırlıyoruz. Verilen bire bir eğitimin kişiye özel olması sebebiyle öğrenci kendini daha iyi ifade edebilme imkânına sahip olmaktadır. Derslerde daha aktif rol almaya başlayan öğrenciler, sordukları sorularla konuları daha iyi pekiştirmektedir. Birebir özel ders programı ile haftalık program planlanmakta, öğrenci takip çizelgesi ile öğrencinin gelişimi gözlemlenmektedir. Eksiklikler diğer derste tespit edilip tamamlanmaktadır. Böylece öğrencinin tüm konuları eksiksiz tamamlayarak devam etmesi sağlanmaktadır. Üniversite hazırlık özel ders ve lise hazırlık özel ders hem öğrencinin LGS ve YKS sınavlarında ona avantaj sağlamakta hem de okuldaki derslerinde başarısına katkı sunmaktadır. Okul başarısının arttığını gören öğrencinin moral motivasyonu, dolasıyla kendine güvenir artmaktadır. Güven ise başarının en önemli yapı taşıdır. RAYEMER’de amaç kendine güvenli bir birey yetiştirmektir.


6. Sınıf Özel Ders


İlköğretim çağındaki öğrenciler için hazırlanan özel ders programı ile öğrenciye planlı ve programlı çalışmanın önemi belirtilir. Kalabalık bir ortam içinde kaybolmadan kendini özgürce ifade edebilen öğrenci, zamanla kendine güven duygusunu geliştirecek ve başarma isteğini artıracaktır. Maltepe dershanemizde eğitim danışmanı tarafından sistemli bir şekilde yönlendirilen öğrenci, ders çalışmaları için ne kadar zaman harcaması gerektiğinin farkına varacaktır. Özel ders 8. sınıftaki öğrenciler kadar 6. sınıftaki öğrenciler için de önemlidir. Her öğrencinin öğrenme düzeyi ve ders çalışma yöntemi farklıdır. Eğitim danışmanı ile gerçekleşen müzakerelerde öğrenci yöntemini keşfedecek ve henüz yolun başında iken nitelikli çalışmanın ayırdına varacaktır. Bu durum sınav maratonunda öğrenciyi birkaç adım ileriye taşıyacaktır.


7. Sınıf Özel Ders


7. sınıf LGS sınavı öncesi kritik dönemdir. Öğrencinin son dönem sınav stresi ile başa çıkabilmesi için 7. sınıfta kendini bu duruma alıştırması ve LGS eğitimini bu doğrultuda alması gerekir. Küçükyalı dershanemizde özel ders programını belirleyen ve takip eden eğitim danışmanları sınavlara nasıl hazırlanması gerektiğini belirli aralıklarda öğrenciye hatırlatmaktadır. Bu durum öğrencinin motivasyon kaybı yaşamamasını ve sürekli yükselen bir form grafiği çizmesini sağlamaktadır. Yeni nesil konu anlatımlı kitaplar ve soru bankaları ile desteklenen dersler, öğrenci tarafından kolaylıkla yapıldıkça öğrencinin başarı azmi de güçlenmekte, öğrenci 8. sınıfa moral ve motivasyon bakımından hazır girmektedir.


Lise Hazırlık Özel Ders


LGS hazırlık kursu RAYEMER, LGS sınavına girecek olan öğrenciler için yoğunlaştırılmış bir tempoda özel bir ders programı hazırlar. Bu program ile öğrenci sınav kaygısıyla baş etmeyi, zaman yönetimini etkili kullanmayı, soru çözme hızını artırmayı öğrenir. Türkiye Geneli Deneme sınavları ile durumunu gözlemleyen öğrenci, birebir dersler ile eksiklerini varsa giderir, çözümlediği soruların üzerinden geçerek bildiklerini kalıcı hale getirir. Maltepe LGS hazırlık kursumuzda eğitim danışmanları tarafından takip edilen ve sınav maratonu için ihtiyacı olan moral motivasyon desteğini alan öğrenci için başarı kaçınılmaz hale gelir.


9. Sınıf Özel Ders


Ara sınıf olarak nitelendirilen bu sınıf derecesinde eğitim koçluğu ve özel ders eş zamanlı yürütülerek disiplinli ve planlı eğitim verilmektedir. Duygusal yönden farklı bir gelişim dönemi yaşayan öğrenciye Maltepe YKS dershanemizdeki eğitim koçu tarafından mental destek sağlanmakta, eğitim danışmanı ile ortaklaşa çalışılmaktadır. Öğrencinin kendi gelişimine adapte olması ve çalışma temposundan koplaması için haftalık ve aylık olarak gelişim grafiği takip edilmektedir.


10. Sınıf Özel Ders


10. sınıf derecesinde de eğitim koçluğu ile özel ders eş zamanlı yürütülmektedir. Öğrenci 9. sınıfta aldığı mental destek sayesinde daha bilinçli ve daha sistemli çalışabilmektedir. Disiplinli ve planlı olarak verilen eğitimler, eğitim koçu ve eğitim danışmanı tarafından düzenlenmektedir. Öğrenci bu dönemde kendini daha iyi tanıyarak hangi alana yönelmesi, hangi alanda daha başarılı olacağını keşfetmesi için eğitim koçu ve eğitim danışmanından tavsiye alabilmektedir. Eşit ağırlık, sözel ve sayısal bölümlere yönelecek öğrenciler verilen tavsiye ve desteklerle bölümlerini seçmektedir. Özel ders ile sınava hazırlanan öğrenciler, aldıkları YKS eğitimi neticesinde okul derslerinde de başarılı olmakta ve dilediği bölüm için gerekli okul not ortalamasını yakalayabilmektedir.


11. Sınıf Özel Ders


Öğrencinin sınav stresiyle başa çıkabilmesi için en geç bu dönem eğitim desteği alması gerekmektedir. Maltepe AYT hazırlık ve Maltepe YKS hazırlık özel dersleri bu açıdan kritik öneme sahiptir. Son sene alınan eğitimlerde başarı oranı daha düşük olabilmektedir. Bunun nedeni, eğitim koçu, eğitim danışmanı ve zümre öğretmenleri tarafından düzenli ve sistemli şekilde takip edilen öğrencinin kendini tanımış ve keşfetmiş olarak son sınıfa geçmesidir. Bu süreci baştan yaşamaya başlayan bir öğrenciye göre elbette 11. sınıfta birebir eğitim alan öğrenci daha başarılı olmaktadır. 11. sınıftan itibaren ders alan öğrencinin dersler hakkındaki özgüveni artmakta ve öğrenci yapılmayan derslere karşı tutunduğu önyargıyı kırmaktadır. Öğrencinin özgüvenini kazanması aynı zaman da derslere bireysel çalışma isteğini de tetiklemektedir. Böylelikle öğrenci ders çalıştıkça anlayacak ve anladıkça çalışma azmi artacaktır.


Üniversite Hazırlık Özel Ders


12. sınıf konu anlatımları ve soru çözümlerinin işlendiği bu dönem öğrenci YKS sınavına hazırlanmaktadır. AYT ve TYT sınavlarında, alan bilgisi ve temel yeterlilikleri ölçülecek olan öğrencinin yoğun bir ders çalışma maratonundan geçmesi gerekmektedir. Eğitim danışmanlık hizmeti ile programı belirlenen öğrenci, günlük ve haftalık olarak takip edilmektedir. Eksik konular tespit edilerek giderilmekte ve öğrenciye başarı özgüveni kazandırılmaktadır. Kişiye özel eğitim ile eksiksiz yola devam eden, zamanı verimli kullanan daha çok pratik yapan öğrenci kendini daha iyi geliştirmektedir. Geliştirilmiş konsantrasyon, odaklanma ve öğrenme tutkusu aynı zamanda okul başarısına da yansıyacak, öğrenciyi okulda başarıya taşıyacaktır. Unutulmamalıdır ki, sınav puanları kadar okul not ortalaması da önem taşımaktadır. RAYEMER ile geliştirilen ders programı her iki alanda da başarıyı getirecek şekilde tasarlanmıştır. Maltepe’de yer alan kursumuza Maltepe özel ders arayan öğrencilerimizi, Küçükyalı özel ders arayan öğrencilerimizi ve Bostancı özel ders arayan öğrencilerimizi davet ediyoruz.Eğitim felsefemize yakından tanık olmak, sizi başarıya götürecek kurs merkezimizi yerinde incelemek, Maltepe dershaneleri arasındaki farkı gözlemleyebilmeniz için Küçükyalı Merkez Migros üstündeki adresimize tüm öğrencileri ve aileleri bekliyoruz.


Bize Ulaşın