Mist

Hakkımızda

Hakkımızda

Rayemer, nitelikli ve kaliteli bir eğitimle özel ders imkanları ile öğrencileri hem okula hem sınava hazırlar. Yeni nesil dershane anlayışıyla öne çıkan Rayemer sizleri bekliyor.


Biz Kimiz?Rayemer, nitelikli ve kaliteli bir eğitimle özel ders imkanları ile öğrencileri hem okula hem sınava hazırlar. Maltepe Dershane sektöründe Yeni nesil dershane anlayışıyla öne çıkan Rayemer sizleri bekliyor. Eğitimin içinden gelen kurucuları ile öğrencilerin ve ailelerin nitelikli ve kaliteli bir eğitim arayışına cevap vermeye çalışan bu kurumda öncelikli amacımız bireyin kendini keşfetmesini sağlamaktır. RAYEMER ailesi olarak inanıyoruz ki, kendi yeteneklerinin farkına varan, kendi çalışma yöntemini bulan bir öğrencinin başarısız olmasına imkan yoktur. 12 kişilik butik sınıflarda özel ders konseptinde işlenen derslerde LGS eğitim ve YKS eğitim inde her öğrenciye kendini ifade edebilme ve soru sorabilme imkanı veriyoruz.


RAYEMER açılımı Rasyonel – Yenilikçi Eğitim Merkezi olan bir eğitim kurumudur. Eğitimin içinden gelen kurucuları ile öğrencilerin ve ailelerin nitelikli ve kaliteli bir eğitim arayışına cevap vermeye çalışan bu kurumda öncelikli amacımız bireyin kendini keşfetmesini sağlamaktır. RAYEMER ailesi olarak inanıyoruz ki, kendi yeteneklerinin farkına varan, kendi çalışma yöntemini bulan bir öğrencinin başarısız olmasına imkan yoktur. RAYEMER olarak bu amacı gerçekleştirmeye yönelik olarak sağlam bir kadro kurduk. Kadromuzda alanında bilgi sahibi, derin düşünme becerisi olan, pozitif ve motive edici enerjiye sahip, ailelerle iyi bir iletişim kuran, sınıf yönetim becerilerine hakim öğretmenleri, öğrencinin doğru ve etkili ders çalışması konusunda doğru yönlendirmelerde bulunan eğitim danışmanları, öğrencinin zihinsel ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik programları hayata geçiren öğrenci koçları bulunmaktadır.

12 kişilik butik sınıflarda özel ders konseptinde işlenen derslerde her öğrenciye kendini ifade edebilme ve soru sorabilme imkanı veriyoruz. Branş öğretmenleri tarafından verilen dersler ile öğrenciyi hem Lise Giriş Sınavı ve YKS sınavına hazırlıyor hem de okul derslerine takviye almasını sağlıyoruz. Yeni nesil dershane anlayışla hizmet veren Maltepe dershaneniz RAYEMER, konu anlatımlı kaynak kitaplarını ve soru bankaları her yıl sınav tarzına uygun olarak yenileyerek, durağanlığa meydan okuyan kurs merkezi olarak hizmetinizde.


Sınavlara Nasıl Hazırlanıyoruz?


Küçükyalı dershaneniz olarak biz ciddi, disiplinli yapımızın yanı sıra öğrencilerimizi sıkmadan, motivasyonun kaybolmasına izin vermeyecek nitelikli ve kaliteli bir sistemle öğrencileri sınava hazırlıyoruz. 6. sınıftan 12. sınıfa kadar, ilköğretim ve ortaöğretim kademelerine göre yapılan planlamalarla öğrencilerin gelişim süreçlerini gözetiyoruz. Birebir ders programları ile öğrencilerin ders saatinde kavrayamadıkları, ev ödevleriyle üstesinden gelinemeyen problemleri çözüme kavuşturuyoruz. Soru çözüm ofisleri ile öğrencinin çözemediği soruları öğretmeni ile birebir olarak çözmesini sağlıyor, öğrencinin aklına takılan kısımları rahatça ifade edebilmesi sonucu benzer soru çeşidini kavramasına yardımcı oluyoruz. LGS ve YKS sınav sistemine göre hazırlanan sorularımızın mantığını kavrayan öğrencinin bu sayede sınava kadar tüm soru çeşitlerine aşina olmasını ve sınavda karşılaştığı soruları kazandığı pratiklikle hızlı bir şekilde çözebilmesini sağlıyoruz. LGS eğitimi ve YKS eğitimini bir sistem dahilinde öğrenciye aşılıyoruz.

RAYEMER olarak öğrencinin yalnızca kursta değil, okulda da aklına takılan konu ve soruları çözmesi yönünde aksiyon alarak Randevulu Ders Sistemi’ni kurduk. Bu sistem ile öğrenci çözemediği soruları, kavrayamadığı konuları başarmak için öğretmeninden randevu ister. Öğretmeni ile belirlediği bir saatte birebir olarak konu ve soru çözümüne çalışır. Böylece öğrenci hem sınavlara hazırlanmış olur hem de okul derslerine takviye almış olur. Bu sistemle okuldaki başarının moral ve motivasyonu ile özgüveni artan öğrencinin sınavlara daha istekli olarak çalışmasını sağlıyoruz.

LGS hazırlık kursumuzda ve YKS hazırlık kursumuzda her öğrenciye bir eğitim danışmanı atayarak öğrencinin gelişimini yakından takip ediyoruz. Öğrencinin zamanı etkili ve verimli kullanmasını, kendi ders çalışma tarzını keşfetmesini, yoğun tempodan ya da başarısızlık hissinden dolayı düşen moral ve motivasyonun tekrar yükseltilmesini eğitim danışmanları aracılığıyla sağlıyoruz. Uygulanan gelişim izleme testleriyle öğrencinin başarı grafiğini çıkarıyor, yerinde ve zamanında müdahalelerle öğrenciye doğru seçimler yapması konusunda yardımcı oluyoruz. Öğrencinin metabilişsel öğrenmeyi kazanmasına yardımcı oluyoruz. Öğrenmeyi öğrenme diye kısaca tabir edilebilen metabilişsel öğrenme ile öğrenci nasıl öğrenebileceğini, hangi saat aralığında çalışırsa verimli bir çalışma gerçekleştirebileceğini, konular arasında bağlantıyı nasıl kurabileceğini, bilgileri yorumlayarak kendi bilgisini nasıl üretebileceğini keşfetmektedir. Maltepe LGS hazırlık kursumuzdan başlayarak Maltepe AYT hazırlık ve nihayetinde Maltepe YKS hazırlık kurslarımızda öğrencilerimize kendi öğrenme yöntemini bulmalarını sağlıyoruz. Psikolojik Danışmanlık Rehberlik hizmeti ile öğrencinin kendi yeteğini de keşfetmesine yardımcı oluyoruz. Bu sayede öğrencinin mesleki eğilimi doğrultusunda seçimler yapmasını kolaylaştırıyoruz. Kendine bir hedef belirleyen öğrenci, daha kararlı ve istekli bir şekilde çalışıyor ve emin adımlarla hedefinde ilerliyor.

Öğrenci Koçluğu hizmeti ile öğrencinin kritik dönemleri sorunsuz atlatmasını sağlıyoruz. Gelişim bir bütündür ve fizyolojik gelişimler, zihinsel gelişimleri etkilemektedir. Psikolojik olarak bu değişime hazır olmayan öğrenciye öğrenci koçluğu hizmeti yardımcı oluyoruz. Ailesi ve çevresi ile sağlıklı iletişim kurmasını sağladığımız öğrencinin, bu hizmet ile ders çalışma temposunu düşürmemesini, motivasyonunu kaybetmemesini hedefliyoruz.

Sınav kademesinde ders gören sınıflar için anlık takip sistemini devreye sokuyoruz. Anlık takip sistemine göre öğrenciye haftalık hedefler belirliyoruz. Bu haftalık hedefleri günlük hedeflere bölüyoruz. Her sabah öğrenciye günlük hedefini veriyor, akşam ise öğrencinin bu hedefe ne kadar ulaştığını değerlendiriyoruz. Plan ve program hakkında aileleri de bilgilendiriyor ve bu sayede kurs ve aile işbirliğinde kapsamlı bir şekilde takip ediyoruz. Sıkı ve disiplinli çalışma neticesinde öğrencinin eksiklerini gideriyor ve onu başarıya ulaştırıyoruz.

Sınav öncesi kamplar düzenleyerek öğrencinin sınava tam verimlilikle hazırlanmasını sağlıyoruz. Kamp süresi boyunca sınav sistemine göre hazırlanmış her dersten konu anlatımlı kitapları ve soru bankalarını öğrencilere tedarik ediyoruz. Türkiye geneli deneme sınavları ile öğrencinin Türkiye geneli başarı sıralamasını hesaplıyoruz. Sunduğumuz veriler ışığında öğrencinin temposunu artırmasını ya da eksikliklerini gidermesini sağlıyoruz.

Yeni nesil eğitim anlayışını her alanda sürdüren RAYEMER olarak, kurum içi dersler dışında online dersler de düzenliyoruz. Öngörülemeyen durumlarda öğrencilerin derslerden geri kalmaması, eğitim faaliyetlerinin aksamaması için normal eğitim ile aynı verimlilikte olan online dersler veriyoruz. Son dönemde COVID 19 salgını göstermiştir ki, online dersler de eğitim faaliyetlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Biz de çağın koşullarına hızla adapte olarak önlemlerimizi alıyor ve eğitime hız kesmeden devam ediyoruz.

Küçükyalı kurs merkezimizde her sınıf düzeyinde deneme sınavı düzenliyoruz. Bu denemeleri gelişim izleme seviyesinde ara denemeler ile Türkiye genelinde ana denemeler şeklinde gerçekleştiriyoruz. Küçükyalı üniversite hazırlık sınıfımızdaki denemelerimiz ile YKS’de çıkan soru türlerini yüksek yüzde oranı ile tutturuyoruz. Maltepe’de faaliyet gösteren kursumuza Küçükyalı deneme sınavı, Bostancı deneme sınavı arayışında olan öğrencilerimizi bekliyoruz. Bostancı kurs merkezi arayan öğrencilerimizi de yakın lokasyonda bulunan Küçükyalı’daki kursumuza davet ediyoruz.


Özel Ders ile Birebir Eğitim Hizmeti Sunuyoruz


Maltepe YKS dershanemiz ve Maltepe LGS dershanemizde 12 kişilik butik sınıflarda özel ders konseptinde eğitim sunuyoruz. Bunun yanında kendini kitleler önünde ifade etmekte zorlanan, kitleler önünde soru sormaya çekinen öğrenciler için özel ders hizmeti de veriyoruz. Öğrenci koçları ve eğitim danışmanları rehberliğinde, alanında uzman öğretmenlerle birlikte öğrencinin eksiklerini ve anlama kabiliyetini baz alan bir ders çalışma programı hazırlıyoruz. Birebir ders sayesinde kendini özgürce ifade edebilen öğrencinin, zamanla kendine güven duygusunu geliştirmesini ve başarma isteğini artırmasını sağlıyoruz. Eğitim danışmanı tarafından sistemli bir şekilde yönlendirilen öğrencinin, ders çalışmaları için ne kadar zaman harcaması gerektiğinin farkına varmasına yardımcı oluyoruz. Lise ve üniversite sınavlarına yönelik olan bu eğitimi aynı zamanda öğrencinin okul derslerine yardımcı olmak amacıyla da veriyoruz. RAYEMER’de eğitime yönelik çok yönlü bir bakış açısı ortaya koyuyoruz.

Ücretsiz Deneme Dersleri ile Bizi Tanıyın

Dersler ve ders işleyişi hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz için ücretsiz deneme dersleri de veriyoruz. Deneme dersleri ile öğrencilerimize anlatılanlara yakından tanık olma ve nitelikli eğitimimizi, ferah sınıflarımızı, anfi tarzında dekore edilmiş etüd çalışma salonumuzu görme, Maltepe dershane leri arasındaki farkımızı gözlemleyebilme fırsatı sunuyoruz. Rasyonel Yenilikçi Eğitim Merkezi olarak uzman eğitim kadromuzla tüm öğrencileri ve aileleri kurs merkezimize davet ediyoruz. Uygun fiyatla kaliteli eğitime sahip olmak için iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın