Mist

6.SINIF TAKVİYE KURSU

post

6.SINIF TAKVİYE KURSU

Rayemer’in 6. Sınıf Takviye Kursu ile hem LGS’ye hazırlanın hem de okul dersleriniz için takviye alın. Rayemer ile geleceğe güvenle bakın.

RAYEMER, genç ve dinamik ekibiyle, inovatif bakış açısıyla çağın gereksinimlerini etüd etmekte ve eğitim planını bu doğrultuda tasarlamaktadır. Alanında bilgi sahibi, derin düşünme becerisi olan, pozitif ve motive edici enerjiye sahip, ailelerle iyi bir iletişim kuran, sınıf yönetim becerilerine hakim öğretmenleri ile RAYEMER yeni nesil takviye kursu olarak faaliyet göstermektedir. Kursumuz öğrencinin ihtiyaçlarını analiz ederek ders programını metabilişsel bir yaklaşımla düzenlemektedir. En etkili öğrenme metodunun metabilişsel düşünmeyi kazandırmak olduğunu bilen RAYEMER ile öğrenciler analitik düşünme kabiyetlerini geliştirmekte ve anlama - yorumlama yeteneği kazanmaktadır. Metabiliş; bireyin nasıl öğrendiğinin farkına varması ve öğrenmeyi öğrenmesidir. Metabiliş öğretimi, bireyin kendi öğrenme ve kavrama süreçlerinin nasıl işlemiş olduğunu anladığında; bu süreçleri denetleyebileceği ve daha nitelikli bir öğrenme için bu süreçleri tekrardan düzenleyerek daha etkili kullanabileceği varsayımına dayanmaktadır. Öğrencilere öncelikle kendi potansiyellerinin farkına varmasını ve öğrenme metodunu kendinin keşfetmesini sağlayan RAYEMER 6. sınıf düzeyinden itibaren sınıf açmaktadır.


Birebir Ders İmkânı


Sokrates’in ‘Kendini bil’ vecizesi ile Yunus Emre’nin “İlim ilim bilmektir / İlim kendin bilmektir” dizelerinden yola çıkarak oluşturulan eğitim anlayışımızda öğrenci önce sahip olduğu bilgiyi keşfedecek, daha sonra bu bilgiyi yeni bilgiler ile besleyerek geliştirmeyi ve en sonunda da bilgiyi yorumlayıp yeni bir bilgi üretmeyi öğrenecektir. Bu hedef doğrultusunda ders progamını düzenleyen dershanemizde sınıflar minimum öğrenci kapasitesinde tutulmuştur. 12 kişilik sınıflardan oluşan LGS hazırlık kursu özel ders kalitesinde eğitim olanağı sağlamaktadır. Öğrenme ortamının da öğrenme sürecinin bir parçası olduğu farkındalığına sahip olan LGS kursumuz, ferah ve nezih bir ders çalışma ortamı sunmaktadır. Haftalık 7 saat olarak düzenlenen kurslarda birebir ders imkânı da sağlanmaktadır. Her öğrenci ders süresince kavrayamadığı konuyu birebir derslerde öğretmenleri ile tekrar edebilmekte ve bilginin kalıcığını sağlayabilmektedir. Maltepe dershanemizde ‘her öğrenci özeldir’ anlayışı hâkimdir.


Her Öğrenciye Bir Eğitim Danışmanı


12 kişiden oluşan butik sınıflarımızda ders gören her öğrenci için özel olarak bir eğitim danışmanı atanmaktadır. Müfredatın geliştirilmesine yardımcı olmak için öğrenme, öğretme ve değerlendirme konusundaki deneyim sahibi olan eğitim danışmanlarımız, öğrenci gelişim dosyaları tutmaktadır. Dönem başından dönem sonuna kadar tutulan öğrenci gelişim dosyaları ile öğrencinin durumu gözlenebilmektedir. Eğitim danışmanları tuttuğu çizelgeleri her hafta düzenli olarak aileler ile paylaşmakta ve böylece öğrencinin gelişim süreci iki yönlü olarak desteklenmektedir. Küçükyalı dershanemizde ayrıca ders çalışma sürecinde motivasyon kaybı yaşayan öğrencilerle sağlıklı bir iletişim süreci yürüten eğitim danışmanı, öğrencinin psikolojik süreciyle de ilgilenmektedir. Tüm bunların yanında öngörülemeyen durumlardan dolayı (hastalık, kaza vs.) eksik kalınan derslerde online ders yolu ile öğrencilere takviye verilmekte ve öğrencinin programdan geri kalmaması sağlanmaktadır. Bu süreçte de eğitim danışmanı süreci takip etmeye devam etmektedir.


Sağlam Temel ile Geleceğe Hazırlık


Küçükyalı ve Bostancı bölgesine hitap eden RAYEMER, Küçükyalı kurs merkezi arayanları beklemektedir. 6. sınıftan itibaren RAYEMER öncülüğünde eğitim gören öğrenciler LGS eğitimleri ile 8. sınıf sonunda girecekleri LGS sınavında daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Küçükyalı üniversite hazırlık kursları ile 12. sınıfa kadar eğitim gören öğrenciler ise ideali olan mesleklere ulaşma yönünde önemli bir adım atmaktadırlar. Sağlam bir temel üzerine kurulan öğrenme süreci, öğrencileri güvenilir bir şekilde geleceğe hazırlamaktadır. Ayrıca öğrenciler Maltepe LGS hazırlık ve sonrasında Maltepe AYT hazırlık kurslarımız sayesinde okul derslerine de takviye sağlayarak not yüzdesini yükseltmektedir. Bu sayede öğrenci özgüven kazanmakta ve geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Bilimsel araştırmaların ve Rehberlik Hizmetleri’nin de desteklediği üzere başarılı öğrencilerin kişilik gelişimleri daha sağlıklı olmakta ve sosyal birey olarak toplumda lider roller üstlenmektedir. Bu bakış açısı üzerine inşa edilen takviye kurslarımız bir zincirin parçaları şeklinde dizayn edilmiş olup zincirin ucu güvenli bir geleceğe bağlanmaktadır.


Yüzde 100 Etkili Öğrenme Stratejisi


6. sınıf takviye kursunda her dersten konu anlatımlı kitaplar ve soru bankaları verilmektedir. Kitaplar ve soru bankaları sınav sistemine göre hazırlandığı için öğrenciler LGS öncesi sınava bağışıklık kazanmış olacaktır. Bu sayede sınav stresi yaşamayacak olan öğrenciler, bildikleri ile sınanacak, psikolojik faktörlerden etkilenmeyecektir. Ayrıca öğrenci ev ortamında konu hakkında tekrar yapma ve öğrendiklerini pekiştirme imkânına sahip olmaktadır. Pekiştirdiği konu hakkında soru bankasından test çözen her öğrenci, doğru ve yanlışlarını görerek dönüt sağlamış olmakta ve öğrenme yüzdesi hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Eğitim danışmanı tarafından takip edilen öğrencinin öğrenme yüzdesi düşükse takviye anlatım ve testlerle yükseltilmektedir. Küçükyalı deneme sınıfımızda 8 adet gelişim izleme sınavı yapılmakta ve öğrencinin öğrenme düzeyi maksimum düzeye yükseltilmektedir. Gelişim izleme sınavı sonucu öğrencinin eksik kaldığı konuların test-tekrar-test yöntemi ile pekiştirilmesi yüzde 100 etkili öğrenme stratejisinin parçasını oluşturmaktadır. Maltepe bölgesinde yer alan kursumuz Maltepe dershaneleri arasında en ideal eğitimi vermektedir. Bostancı deneme kursu arayanlar için de yakın lokasyonda olan kursumuz, kaliteli eğitim olanakları ile öğrencilere maksimum eğitim kapasitesi kazandırmaktadır.


Başarının Anahtarı Disiplinli Çalışma


RAYEMER, tüm eğitim faaliyetlerini ayrıntılı bir şekilde programlamakta ve bu programların takibini yapmaktadır. Öğrenciler, aileler ve RAYEMER işbirliğinde gerçekleştirilen bu programın başarıya ulaşması için bu üç ayağın da görevini yerine getirmesi gerekmektedir. Ayaklardan birinin görevini aksatması durumunda sistem aksamakta ve sağlıklı bir şekilde işleyememektedir. Sistemin düzenli bir şekilde işlemesi başarı yüzdesinin mükemmele ulaşması için disiplinli çalışma esastır. Bundan dolayı kayıtlı öğrencilerimiz ders içinde ve ders dışında kurum kurallarına uymak zorundadır. Kurallara uyulduğu takdirde performansın arttığı gerek öğrenciler, gerek aile tarafından gözlemlenebilecektir. Performansın artması motivasyonu, motivasyon da başarıyı beraberinde getirecektir. RAYEMER olarak başarının anahtarının disipli çalışma olduğuna inanıyoruz. Çünkü rüzgar ne kadar şiddetli olursa olsun rotasını takip etmeyen hiçbir yelkenlinin, limana ulaşamadığını biliyoruz. Bunun yanında istikrarlı bir şekilde damlayan bir su damlasının bile en sert kayayı delebildiğe vakıfız. Tüm bunlar gösteriyor ki, bizi başarıya götürecek olan plansız, programsız olan yoğun çalışma değil, planlı ve programlı olan yerinde ve kararlı olan istikrarlı ve disiplinli bir çalışmadır.


Ücretsiz Deneme Dersi


Nitelikli ve kaliteli bir sistemle, eğitimlerini en iyi şekilde sağlama konusunda prensipli ve yüksek hedeflere sahip bir eğitim merkezi olan RAYEMER’in bu alanda kendine güveni tamdır. Maltepe LGS hazırlık kursları arasında farklı bir vizyon ve sistemle öğrencilerine hizmet sunan RAYEMER, Maltepe dershaneleri arasındaki farkı da görmeniz için bir fırsat sunmaktadır. Eğitim merkezinin olanaklarını, genç ve dinamik öğretmen kadrosunu, inovatif bakış açısını görmek isteyenlere ücretsiz deneme dersi veren RAYEMER, tüm aileleri ve öğrencileri 6. sınıf kurs başvurusu için eğitim merkezine beklemektedir.

Küçükyalı Merkez Migros üstünde hizmet veren kursumuz, tüm öğrencileri ve aileleri davet etmektedir.

Kurs Başlama Tarihi: 29.08.2022

Kurs Bitiş Tarihi: 04.06.2023

Hafta İçi ve Hafta Sonu

Haftalık Matematik 2 Saat 

Haftalık Fen Bilimleri 2 Saat 

Haftalık Türkçe 1.5 Saat 

Haftalık Sosyal Bilimler 1.5 Saat

Danışmanlık Etüdü 76 Saat

8 Adet Gelişim İzleme SınavıBize Ulaşın